لوگو بیزاَپ

مجله آنلاین و اینترنتی بیزاَپ، شامل جدیدترین مطالب روز از جمله: ترفندهای خانه‌داری، نظافت منزل، چیدمان و دکوراسیون، آشپزی، تکنولوژی، زیبایی و حتی پزشکی و سلامتی است.

دریافت لینک دانلود
آیکون

برای دریافت اپلیکیشن بیزاَپ ، روی دکمه زیر کلیک کنید.

دریافت مستقیم اپلیکیشن
تصویر بلاگ

7 چیزی که هرگز نباید با لباسشویی بشویید!

تاریخ انتشار : 1401/01/25نویسنده: مومنیانزمان مطالعه: 3 دقیقهنظر: 0بازدید: 624

لباسی کثیف شده، چه کار می‌کنید؟ داخل لباسشویی می‌اندازید، مواد شوینده می‌ریزید، دکمه‌ی شروع را می زنید و تمام! دقت لازم را دارید که چه می‌شویید؟ اصلا آن پارچه قابل شست و شو هست؟ دمای آب چه اندازه باید باشد؟ با این مقاله تمام ابهامات ذهن‌تان رفع می‌شود!

چه لباس‌هایی را با ماشین‌لباسشویی نشوییم؟

1. لباس‌های پر زرق و برق

لباس‌های پر زرق و برق اکثرا ظریف هستند. لباس‌های ظریف مستعد پاره شدن و خراب شدن هستند پس بهتر است با دست شسته شوند تا بتوانید دمای آب را تنظیم کنید.

2. پتوهای بافت

بافت نرم پتوهای بافتنی در اثر آب داغ و مواد شوینده خیلی زود خراب می‌شوند. این پتوها باید حتما به خشک شویی بروند و نه با دست و نه با ماشین لباسشویی قابل شست و شو نیستند.

پتوهای بافت

3. لباس‌هایی با موی حیوان خانگی

شستن این لباس‌ها با ماشین لباسشویی موجب گرفتگی لوله ها می‌شوند و باید حتما با دست شسته شوند. قبل از شست و شو با یک برس تمام موها را از سطح لباس پاک کنید و سپس آن را بشویید.

4. وسایل پنبه‌ای مثل بالشت

بالشت‌ها یا از فوم قابل شست و شو هستند یا پنبه. اگر پنبه‌ای باشند نباید آن‌ها را با ماشین لباسشویی بشویید و اگر فوم هستند باید آن‌ها را به خشکشویی ببرید.

بالشت

5. لباس‌های سنگین

همه‌ی لباس‌هایی که داخل ماشین لباسشویی می‌گذارید باید بتوانند آزادانه بچرخند و تمیز شوند. اگر در حین شست و شو متوجه می‌شوید که لباس‌ها خوب نمی‌چرخند و به اصطلاح به دیوارها گیر می‌کنند باید از حجم لباس‌ها کم کنید. اما گاهی ما پارچه‌ای مثل پرده را با حجم ثابتی داریم پس در این مورد باید پارچه‌ را به خشکشویی ببرید.

6. پارچه‌هایی با الیاف طبیعی

لباس‌های پشمی، چرمی، ابریشمی و هر نوع دیگری از الیاف طبیعی را نباید با ماشین‌لباسشویی بشویید چون الیاف طبیعی به راحتی از هم جدا شده و آسیب می‌بینند.

جیب‌های لباس را بررسی کنید

داخل جیب های لباس‌تان ممکن است دستمال کاغذی، پول و سکه باشد! حتما قبل از شست و شو باید جیب لباس‌ها را خالی کنید. مخصوصا سکه و دستمال کاغذی آسیب زیادی به لباسشویی می‌زنند.

7. وسایلی که لاستیکی هستند

برخی کفپوش‌ها دو رو دارند. یک طرف این کفپوش‌ها لاستیکی هستند که باعث می‌شود ماشین لباسشویی آسیب ببیند چرا که اگر لاستیک‌ها در حین شست و شو خرد شوند باعث گرفتگی فیلتر خواهند شد.

بیشتر بخوانید: کفش‌های سفید خود را برق بیندازید!

 


نظرات
شما اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این بلاگ وارد می نمایید!
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بیتا زراندیش پارس(بیزاپ)است