آیکون

شرایط استفاده از خدمات بیزاَپ

مشتری مداری و حفظ حقوق کاربران، اصلی‌ترین و مهمترین هدف ما در بیزاَپ می‌باشد. در همین راستا بیزاَپ با نام رسمی بیتا زراندیش پارس اقدام به ایجاد ساز و کاری برابر بین کاربران و کسب و کارهای فعال نموده است و با آماده‌سازی و پیاده سازی قوانین و مقررات برای سامانه ارائه خدمات خود، علاوه بر حفظ حریم شخصی کاربران و کسب و کارها، دسترسی و استفاده از خدمات را برای هر دو طرف آسان‌تر و بهتر می‌کند. به همین منظور رعایت کامل این قوانین و مقررات چه از طرف کاربران و چه از طرف کسب و کارها الزامی می‌باشد. لازم به ذکر است که در این قوانین امکان تغییرات وجود دارد و ما مختار به ایجاد تغییر در هر زمانی، با توجه به صلاحدید خود هستیم؛ بنابراین مسئولیت اطلاع از این مقررات و تغییرات اعمال شده در آنها بر عهده کاربر است و فرد موظف است طبق این قوانین در پلتفرم بیزاَپ عمل کند.

ماده 1

تعاریف

الف) کاربر: شخصیتی حقیقی و یا حقوقی گفته می‌شود که از خدمات قرار داده شده در سامانه، استفاده می‌کند. همچنین کاربر باید یک حساب کاربری ایجاد کند و اطلاعات مشخصی در مورد خود ارائه دهد.

ب) کسب و کار: شخصیتی حقیقی و یا حقوقی می‌باشد که با ایجاد صفحه کسب و کار خود در سامانه بیزاَپ ، آماده ارائه خدمات به کاربران می‌باشد.

ج) بیزاَپ : شرکت بیتا زراندیش پارس که ارائه خدمات سامانه نرم افزاری خود را تحت عنوان بیزاَپ ارائه می‌دهد.

د) محتوا به معنای متن‌، تصویر و عکس‌، صدا، فیلم‌، پیام و سایر اشکال داده است. محتوای کاربر به معنای محتوایی است که کاربران ارسال می کنند. محتوای بیزاَپ به معنای محتوایی است که ما در ارتباط با سامانه نرم افزاری خود، ایجاد کرده و در دسترس کاربران قرار می‌دهیم. محتوای کسب و کار به معنای محتوایی است که کسب و کار در رابطه با سامانه مدیریتی خود در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

ماده 2

قوانین و مقررات حساب کاربری

حساب کاربری: شخص کاربر مسئول حفظ محرمانگی اطلاعات حساب کاربری خود می‌باشد. همچنین مسئولیت کلیه فعالیت هایی که با حساب کاربری انجام می‌شود، بر عهده کاربر است. کاربر موظف است که هرگونه استفاده غیر مجاز از حساب خود را فوراً به پشتیبانی بیزاَپ اطلاع دهد. بیزاَپ حق مسدود سازی یا حذف حساب کاربر، در صورت سوء استفاده یا سایر دلایل را دارد. مسئولیت استفاده از این حساب کاربری، به عهده شخص کاربر است؛ این بدان معنی است که کاربر حق استفاده از محتوای توهین آمیز، ناشایست و خلاف قوانین را ندارد و در صورت مشاهده، حساب کاربری مسدود یا حذف شده و اطلاعات کاربر به مراجع ذی‌صلاح سپرده می‌شود. همچنین هر کاربر و یا کسب و کاری که چنین محتوایی را مشاهده کند، می‌تواند از طریق لینک ثبت شکایت، بیزاَپ را مطلع سازد تا پیگیری‌های لازم علیه فرد خاطی صورت گیرد. حساب کاربری فقط برای استفاده شخصی و غیر تجاری است و شما نمی توانید حساب کاربری را برای شخص دیگری غیر از خود ایجاد یا استفاده کنید. لطفاً هنگام ایجاد حساب کاربری، اطلاعات کامل و دقیقی را در مورد خود ارائه دهید تا اعتبار خود را به عنوان مشارکت کننده در سامانه افزایش دهید. به هیچ وجه از حساب کاربری دیگران استفاده نکنید و یا آدرس ایمیل، شماره تلفن و یا اطلاعات شخص دیگری را ارائه ندهید.

ماده 3

محتوا

مسئولیت محتوای ارائه شده چه از طرف کاربر، چه از طرف کسب و کار، بر عهده شخص ارائه دهنده محتواست. برای مثال اگر محتوایی حاوی مطالبی نآدرست، عمداً گمراه کننده، افترا آور، نفرت‌پراکنی، مستهجن و یا توهین به اقوام و قبایل مختلف در کشور باشد، شخص ارائه کننده آن مسئول این محتوا است. استفاده از محتوا و نظرات شما از جمله جهت نمایش در صفحات مختلف وب سایت برای بیزاَپ بلامانع است. همچنین کاربران و کسب و کارها هرگونه ادعای حقوقی و یا اخلاقی نسبت به محتوای خود در بیزاَپ را ندارند. محتواهایی که توسط کاربران و کسب و کارها منتشر می‌گردد، لزوماً نظر بیزاَپ را منعکس نمی‌کند. همچنین ما هیچ تعهدی در قبال نگهداری یا تهیه نسخه هایی از محتوای کاربران را نداریم. بیزاَپ بنا به صلاحدید خود و به هر دلیلی، بدون اطلاع کاربر و کسب و کار، اجازه حذف، ویرایش و یا بازیابی محتوا را دارد. برای مثال، اگر محتوایی باعث نقض قوانین و مقررات ما باشد، این حق را برای خود محفوظ می‌داریم که محتوای مورد نظر را حذف کنیم. کاربران و کسب و کارها ملزم به رعایت حفظ حریم خصوصی یکدیگر در سامانه نرم افزاری بیزاَپ هستند. اگر از این سرویس در خارج از کشور استفاده می‌کنید، باید قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران رعایت کنید. از کسب و کارهای ثبت شده در بیزاَپ جهت استفاده تجاری و ارسال ایمیل، نظرسنجی و یا سایر پیام‌های انبوه، چه از نوع تجاری و چه غیرتجاری پرهیز کنید. هرگونه استفاده از نرم افزارهای انتقال ویروس‌، کرم‌ها، کدهای مخرب، نرم افزارهای جاسوسی، بدافزارها و یا سایر مواردی که باعث تخریب سرویس خدماتی یا محتوای سرویس می‌شود، ممنوع است و در صورت مشاهده پیگرد قانونی دارد. همچنین استفاده از هر دستگاه، نرم افزار یا سیستم عاملی که در عملکرد صحیح سامانه بیزاَپ تداخل ایجاد کند و یا به صورتی سعی در تداخل در عملکرد صحیح سرویس داشته باشد، پیگرد قانونی دارد.

ماده 4

نظرات

نظرات ارسالی توسط شما نباید اطلاعات شخصی و انحصاری شخص یا کسب و کاری را فاش کند. بیزاَپ هیچگونه مسئولیتی در قبال نظرات صریح و اظهار نظر شخصی افراد مختلف را ندارد.

ماده 5

ادعا و مناقشه

هرگونه ادعا و یا مناقشه ای که ممکن است در بین کاربر و کاربری دیگر و یا بین کاربر و کسب و کاری و یا بین کسب و کاری با کسب و کاری دیگر بوجود آید، باید با ادعای یک مبنای خاص حل شود و دو طرف توافق می‌کنند که هر یک ممکن است در دعاوی علیه یکدیگر فقط در چارچوب قوانین بیزاَپ توافق کنند. در صورت ادامه دار بودن آن ادعا و یا مناقشه، بیزاَپ می‌تواند موارد را به مراجع قضایی و یا پلیس فتا ارجاع دهد.

ماده 6

خاتمه دادن

ما این حق را برای خود محفوظ می‌داریم که حساب شما را ببندیم و یا قسمتی‌هایی خاص از حسابتان را به حالت تعلیق درآوریم، به هرگونه مجوز اعطا شده به شما خاتمه دهیم و یا شما را به هر دلیل یا حتی بدون دلیل و بدون اطلاع و مسئولیت، از ارائه هر نوع سرویس منع کنیم. هرگونه اقدام خارج از چارچوب قوانین بیزاَپ و جمهوری اسلامی ایران می تواند مانع دسترسی شما به حساب، سرویس، محتوای خود و محتوای سرویس بیزاَپ یا سایر اطلاعات مرتبط شود.

ماده 7

شرایط عمومی

ما حق تغییر ، به روزرسانی یا قطع خدمات را به صلاحدید خود، در هر زمان، به هر دلیلی یا بدون دلیل و بدون اطلاع و مسئولیت، برای خود محفوظ می داریم. این شرایط شامل کل توافق نامه بین شما و ما در مورد استفاده از سرویس است.

ماده 8

شرایط کسب و کار

بیزاَپ این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که دسترسی و استفاده از حساب کسب و کار شما را کنترل کند. همچنین در صورت بروز هرگونه تضاد بین شرایط کسب و کار و ارائه خدمات شما، حساب کسب و کار شما غیر فعال می‌شود. با ایجاد، دسترسی و یا استفاده از حساب کسب و کار خود، شما با این شرایط موافقت می‌کنید و یک قرارداد قانونی الزام آور با بیزاَپ منعقد می کنید. اگر با این شرایط کسب و کار موافقت نکنید ، مجاز به ایجاد ، دسترسی یا استفاده از یک حساب تجاری نیستید.

ماده 9

خرید و دریافت خدمات

بیزاَپ در هیچ یک از معاملات و پرداخت هایی که بین ارائه دهندگان خدمات و کاربران صورت می گیرد، ذی نفع نیست. با توجه به این امر بدیهی است که بیزاَپ هیچ گونه مسئولیتی در برابر مشکلات احتمالی که در رابطه با معاملات انجام شده در این پلتفرم ندارد. بیزاَپ هیچ دخالت و مسئولیتی در قیمت گذاری کالا و خدمات ندارد و قیمت کالا و خدمات، توسط کاربران تعیین می شود. بیزاَپ از هویت حقیقی کسب و کارها و کاربران آگاه نیست؛ بنابراین بدیهی است که افراد باید خودشان جنبه‌های امنیتی معامله و دریافت خدمات را در نظر بگیرند. در صورت مشاهده موارد مشکوک، مزاحمت یا تخلف، کاربر می تواند مورد مشاهده شده را به پشتیبانی بیزاَپ گزارش کند.

همچنین مسئولیت هرگونه مشکل در رابطه با موارد زیر بر عهده شخص کاربر است:

  • پرداخت مبلغ پیش از دریافت کالا یا خدمات و عدم دریافت خدمات توافق شده
  • پرداخت بیعانه برای دریافت کالا، خدمات یا رزرو و عدم دریافت خدمات مورد نظر
  • عدم دسترسی به اطلاعات خدمات دهنده یا فروشنده پس از پرداخت وجه به صورت آنلاین
  • عدم دریافت فاکتور برای خدمات و کالای خریداری شده
  • فروش کالا یا ارائه خدمات به کاربر بر اساس فیش جعلی
  • مزاحمت در صورت ارائه اطلاعات شخصی به هر کاربر یا کسب و کار فعال در بیزاَپ
  • انجام خرید آنلاین و وجود مغایرت در مشخصات کالای دریافتی با مشخصات ذکر شده

بیزاَپ به چه اطلاعاتی از کاربران دسترسی دارد؟

بیزاَپ بر اساس جستجوهای کاربران در این پلتفرم، اطلاعات خاصی را جمع آوری کرده و از آنها در جهت بهبود تجربه کاربری و بهینه سازی پلتفرم بیزاَپ استفاده می کند. در حقیقت بیزاَپ به هیچ یک از اطلاعات شخصی کاربران اعم از شماره کارت های اعتباری، آدرس محل سکونت و … را دریافت نمی کند. اطلاعاتی که بیزاَپ از کاربران خود به دست می آورد شامل اطلاعاتی مانند نام، شماره همراه، عبارات جستجو شده، صفحات مشاهده شده در پلتفرم بیزاَپ یا مجله آن، آدرس آی پی کاربران (آدرس آی پی عددی است که پس از اتصال به اینترنت به دستگاه شما اختصاص می یابد و امکان موقعیت یابی و تشخیص آن از سایر دستگاه ها را فراهم می سازد)و … است. علاوه بر این، امکان دسترسی به اطلاعاتی نظیر تعداد بازدیدهای کاربران، زمان بازدیدها، زمان جستجوها، میزان جستجوها، مدت زمان حضور کاربر در پلتفرم، سیستم عامل دستگاه کاربر، کشور و شهر کاربر نیز برای بیزاَپ وجود دارد. لازم به ذکر است که این اطلاعات تنها برای بهبود تجربه کاربران و بهینه سازی خدمات مورد استفاده قرار می گیرد. اطلاعات کاربران بیزاَپ چگونه جمع آوری می شود؟ جمع آوری اطلاعات در بیزاَپ به کمک سرویس های تحلیل گر (به ویژه سرویس های تحلیلی گوگل) انجام می شود. اطلاعات به دست آمده از این سرویس ها که اغلب شامل جنسیت، سن، موقعیت مکانی (شهر یا کشور) و اطلاعاتی است که پیشتر به آنها اشاره کردیم، به منظور تحلیل استفاده از پلتفرم بیزاَپ و بهینه سازی آن مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین ممکن است این سرویس ها به شناسه تبلیغاتی دستگاه شما یا Advertising ID دسترسی داشته باشند که تنها به تحلیل بهتر نتایج کمک می کند و کاربرد دیگری برای بیزاَپ ندارد.

بیزاَپ اطلاعات شما را در اختیار چه افرادی قرار می دهد؟

امنیت کاربران در بیزاَپ در درجه اول اهمیت قرار دارد؛ به همین منظور بیزاَپ متعهد می شود اطلاعات کاربران را در اختیار هیچ شخص یا سازمان خصوصی قرار نمی دهد. لازم به ذکر است در صورت بروز مشکل و نیاز به دخالت مراجعه قضایی، بیزاَپ طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران متعهد به اجرای قوانین بوده و در صورت نیاز این اطلاعات تنها در اختیار مراجع قضایی مجاز قرار داده می شود. توجه داشته باشید که این امر منوط به وجود مجوزهای قانونی لازم برای دریافت اطلاعات است و بیزاَپ هیچ یک از این اطلاعات را بدون مجوزهای قانونی لازم در اختیار هیچ سازمانی قرار نخواهد داد. کاربرد این اطلاعات برای بیزاَپ چیست؟ بیزاَپ از اطلاعات فوق جهت ایجاد تغییرات، بهبود کیفیت خدمات، بهبود تجربه کاربر و بهینه سازی پلتفرم خود استفاده می کند و متعهد می شود که هیچ گونه استفاده شخصی یا غیر قانونی از این اطلاعات نخواهد داشت.